Fylkesvei 392 ved Pajala i Nord-Sverige er lørdag ettermiddag stengt etter en trafikkulykke som skjedde tidligere på dagen.
Veistrekningen som fører fram til Överkalix og E10, er en vanlig kjørerute for veifarende fra Finnmark som skal lenge sør i Sverge og vil spare tid og kilometer. Bilistene må nå belage seg på en omkjøring eller lang ventetid.
Når tid veien åpnes, er ukjent. På Trafikverket.se meldes det om en sluttid klokken 18. En bilist iFinnmark har snakket med, har fått informasjon fra politiet om at veien kan bli stengt lenger enn det.
En alternativ omkjøring kan være vei 395 om Tärendö. Eventuelt kan en følge E8 ned til Övertorneå.
Ulykken oppsto i halv femtiden lørdag morgen klokken 04:20. Bilen skal ha veltet og begynt å brenne, ifølge SVT. Ulykken er stengt lørdag ettermiddag mens myndighetene jobber på stedet, ifølge Trafikverket.