Nyttårsturneringa i håndball har vært et årlig storarrangement i byen i flere tiår, men de siste to årene har smitterisiko ført til avlysning av turneringen.

I år samles igjen lag fra Nordland, Troms og Finnmark til tre dager med håndballfest i byen.

I samarbeid med iTromsø, så streamer Nordlys samtlige kamper i 16-årsklassene fra turneringen.

Norges Idrettsforbund innførte fra i fjor sommer nye retningslinjer som i utgangspunktet fraråder streaming av idrett med utøvere under 15 år.

Derfor viser iFinnmark det aller meste av kamper fra den eldste årsklassen for både jenter og gutter.

Sendeplanen ser slik ut:

Fredag:

20.30: Alta IF-Tromsø HK Rød (G16)
20.55: Tromsø HK J2007-Bossekop J2007 (J16)
21.20: Bossekop UL-Honningsvåg TIF (G16)
21.45: HK Landsås J18-Leknes HK (J16)

Her ser du fredagens kamper direkte

Lørdag:

08.00: Tromsø HK Rød-Bossekop UL (G16)
08.25: Honningsvåg TIF-Bossekop UL 2 (G16)
08.50: Bossekop UL J2007-Alta IF J16-2 (J16)
09.15: Bossekop UL 1-Alta IF (G16)
09.40: Alta IF J16-1-KIL/SIL (J16)
10.05: Honningsvåg TIF-Landsås HK (G16)
10.30: THK rød-Alta (G16)
10.55: Tromsø HK J06-KIL/SIL (J16)
11.20: Landsås HK-Honningsvåg TIF (G16)
11.45: Alta IF J16-2-Leknes Håndballklubb (J16)
12.10: Bossekop UL 1-THK rød (G16)
12.35: KIL-SIL-Skjervøy (J16)
13.00: HK Landsås J18-Alta J16-2 (J16)
13.25: Bossekop UL 2-HK Landsås (G16)
13.50: Leknes Håndballklubb-Tromsø HK J2007 (J16)

Se kampene fra lørdag formiddag (08.00-13.50) her

16.30: Bossekop UL J07-HK Landsås J18 (J16)
16.55: Skjervøy IK-Alta J16-1 (J16)
17.20: Alta J16-2-Tromsø HK J2007 (J16)
17.45: Leknes Håndballklubb-Bossekop UL (J16)
18.10: HK Landsås-Bossekop UL 2 (G16)
18.35: Alta IF-Bossekop UL 1 (G16)
19.15: Semifinale 1 J16
19.40: Semifinale 2 J16
20.05: Semifinale 1 G16
20.30: Semifinale 2 G16

Se kampene fra lørdag ettermiddag og kveld (16.30-20.30) her

Søndag:

13.15: Bronsefinale J16
13.45: Bronsefinale G16
14.15: Finale G16
14.45: Finale J16

Se søndagens bronsefinaler og finaler her.