Saken oppdateres

Politiet melder torsdag ettermiddag om en arbeidsulykke som skal ha skjedd ved en bedrift i Hammerfest.

– Vi fikk melding 13.25 om at det skal ha skjedd en arbeidsulykke ved en bedrift i Hammerfest. Vedkommende var allerede ivaretatt av helsevesenet. Politiet er på stedet og gjør sine undersøkelser i forbindelse med arbeidsulykka, sier operasjonsleder Jørgen Haukland Hansen.

Politiet kan ikke uttale seg om skadegraden til personen, opplyser operasjonslederen. De ønsker heller ikke å si hvilken bedrift det er snakk om, men operasjonslederen sier at det er en «type anleggsbedrift».

Politiet kan foreløpig ikke med sikkerhet si hva slags type ulykke det er snakk om.

– Men det er mulig at det er en slags type klemulykke, sier Haukland Hansen.

Politiet jobber på stedet for å kartlegge hendelsesforløpet.

– Vi gjør undersøkelser på stedet nå for å få en bedre oversikt over det som har skjedd. Etter hvert kan vi komme med mer informasjon, men per nå vet vi ikke det, sier han.

Finnmarkssykehuset opplyser klokken 15:06 om at pasienten er brakt til Hammerfest sykehus for behandling. Vedkommende er lettere skadd, men stabil.