Gå til sidens hovedinnhold

Her er alle kandidatene

Artikkelen er over 4 år gammel

160 personer står på stortingsvalglistene: 90 menn og 70 kvinner. Alta er finnmarkskommunen som har flest listekandidater. Berlevåg og Gamvik er ikke representert på noen av de 16 listene.

Alta

PartiKandidatFødselsårKommune
ArbeiderpartietSteinar Karlstrøm1965Alta
ArbeiderpartietBente Haug1971Alta
FremskrittspartietBengt Rune Strifeldt1971Alta
FremskrittspartietClaus-Morten Jørstad1972Alta
FremskrittspartietKenneth E. Haneboe-Hemsley1992Alta
FremskrittspartietRut Antona Olsen1970Alta
HøyreMarianne Haukeland1989Alta
HøyreLaila Davidsen1974Alta
Kristelig FolkepartiTrygve Bakkehaug1999Alta
Kristelig FolkepartiVera Simonsen1979Alta
KystpartietBengt Stabrun Johansen1967Alta
KystpartietAnn Birgith Bårdsen Wærnes1965Alta
KystpartietBjørne Kværnmo1952Alta
LiberalisteneBjarne Høgmo Hasselberg1990Alta
LiberalisteneAgnar Johansen1984Alta
Miljøpartiet De GrønneMiriam Akkouche1995Alta
Miljøpartiet De GrønneFrode Elias Lindal1984Alta
Partiet De KristneSvein Svendsen1993Alta
Partiet De KristneJørn-Ivar Holmgren1976Alta
RødtElisabeth Johnsen1971Alta
RødtØystein Røsland1946Alta
Sosialistisk VenstrepartiHege Runa Foss Westergaard1953Alta
VenstreTrine Noodt1967Alta
VenstreEilert Isaksen-Warth1996Alta

Arendal

PiratpartietSvein Mork Dahl1974Arendal

Bergen

AlliansenBjørn Christian Rødal1987Bergen

Båtsfjord

HøyreFrank Bakke-Jensen1965Båtsfjord
Partiet De KristnePapy Mutuwa Zetaniya1986Båtsfjord

Drammen

LiberalisteneCarlo Magnus Hermansson1976Drammen

Hammerfest

ArbeiderpartietTarjei Jensen Beck1992Hammerfest
Demokratene i NorgeIngunn Jeremiassen1954Hammerfest
FremskrittspartietGerd Isaksen1972Hammerfest
FremskrittspartietArne R. Myrseth1965Hammerfest
HelsepartietJanne Harriet Planting1984Hammerfest
HelsepartietVibeke Nilsen1970Hammerfest
HøyreVetle Langedal1996Hammerfest
Kristelig FolkepartiTurid Lien1968Hammerfest
KystpartietTrond Harald Nilsen1958Hammerfest
Miljøpartiet De GrønneJan Reidar Ekeland1955Hammerfest
RødtAlvin Roald Vaseli1951Hammerfest
SenterpartietTommy Andersen1974Hammerfest
Sosialistisk VenstrepartiFaez Maroki1986Hammerfest
VenstreArve Paulsen1970Hammerfest

Hasvik

SenterpartietGeir Adelsten Iversen1954Hasvik
SenterpartietCarina Prytz Wallmann1971Hasvik

LiberalisteneKjell Bakke1985

Karasjok

Kristelig FolkepartiAnn Solveig Nystad1961Karasjok
Kristelig FolkepartiBerit Frøydis Svineng1956Karasjok
PiratpartietKenneth Kleppe1983Karasjok
SenterpartietAnne Toril Eriksen1977Karasjok
VenstreElin Sandvik1956Karasjok

Karlsøy

AlliansenJarle Solli1955Karlsøy
LiberalisteneEspen Kaspersen1985Karlsøy

Kautokeino

ArbeiderpartietJohan Vasara1988Kautokeino
HøyreEllen Inga O. Hætta1953Kautokeino
Kristelig FolkepartiKristian Turi1956Kautokeino
Sosialistisk VenstrepartiMarit Susanne Utsi1976Kautokeino
VenstreIsak Ole J. Hætta1960Kautokeino

Kristiansand

Demokratene i NorgeVidar Kleppe1963Kristiansand
PiratpartietTale Mathilde Østrådal1989Kristiansand

Kvalsund

Kristelig FolkepartiJan Arvid Johansen1971Kvalsund
Miljøpartiet De GrønneTrond Johannes Arild1966Kvalsund

Lebesby

ArbeiderpartietStine Akselsen1974Lebesby
Partiet De KristneBjørn Roald Lillevik1944Lebesby
Sosialistisk VenstrepartiKari A. Øien1973Lebesby

Loppa

KystpartietKai Eivind Olsen1973Loppa
SenterpartietFabrice Caline1977Loppa
Sosialistisk VenstrepartiCato Kristiansen1977Loppa

Melhus

PiratpartietEva Anita Krigstad1962Melhus

Midtre Gauldal

PiratpartietKristine Hage1991Midtre Gauldal

Morvik

LiberalisteneJon Refsdahl1966Morvik

Måsøy

ArbeiderpartietIngalill Olsen1955Måsøy
HøyreAnne Karin Olli1964Måsøy
RødtSofus Vikeså Kjeka1985Måsøy
SenterpartietGudleif Kristiansen1950Måsøy

Nesseby

Partiet De KristneAnn Elise Netland1954Nesseby
Partiet De KristneSindre Netland Nilssen1988Nesseby
Partiet De KristneIngrid Iversen1941Nesseby
Sosialistisk VenstrepartiKirsti Bergstø1981Nesseby

Nittedal

AlliansenEllen Due Brynjulfsen1962Nittedal

Nordkapp

ArbeiderpartietRoger Hansen1967Nordkapp
Demokratene i NorgeJack Stener Stensen1957Nordkapp
KystpartietTorbjørn Johannesen1949Nordkapp
PiratpartietKnut Lunde Schelvan1974Nordkapp
Sosialistisk VenstrepartiJan Olsen1971Nordkapp
VenstreTor Harald Mikkola1972Nordkapp

Odda

Demokratene i NorgeMarianne Solheim1982Odda

Oslo

AlliansenWilly Håkon Hansen1951Oslo
AlliansenPetter Amundsen1962Oslo
AlliansenHans Jørgen Lysglimt Johansen1971Oslo
Demokratene i NorgeAstri Karin Ratama1958Oslo
Demokratene i NorgeJan Simonsen1953Oslo
HelsepartietLene Haug1968Oslo
LiberalisteneRoald Ribe1967Oslo

Porsanger

ArbeiderpartietMona Skanke1972Porsanger
HøyreJonas Sørum1989Porsanger
Kristelig FolkepartiKristine Skare1976Porsanger
LiberalisteneLinda Andersen1977Porsanger
SenterpartietGrethe Liv Olaussen1960Porsanger
Sosialistisk VenstrepartiCecilie Gjennestad1984Porsanger
VenstreMargot Thomassen1951Porsanger

Sandefjord

LiberalisteneOle Trygsland Hoelseth1966Sandefjord

Sandnes

Demokratene i NorgePål Andor Østvold1963Sandnes
LiberalisteneRonny Skjæveland1979Sandnes

Skedsmo

HelsepartietLise Askvik1969Skedsmo

Sør-Varanger

AlliansenStig Roy Olsen1957Sør-Varanger
ArbeiderpartietRagnhild Kaski1990Sør-Varanger
FremskrittspartietMona Hauge Stiansen1979Sør-Varanger
FremskrittspartietTomas Børresen1995Sør-Varanger
FremskrittspartietArnt Ove Bueng1989Sør-Varanger
HøyreSissel Margrethe Wollmann1944Sør-Varanger
HøyreSteffen Mong1985Sør-Varanger
RødtMarie Sneve Martinussen1985Sør-Varanger
SenterpartietKurt Wikan1959Sør-Varanger
SenterpartietCecilie Hansen1970Sør-Varanger
Sosialistisk VenstrepartiMaiya Syrstad1998Sør-Varanger
Sosialistisk VenstrepartiPål Kasper Gabrielsen1966Sør-Varanger
VenstreÅge Peder Thomassen1959Sør-Varanger

Tana

ArbeiderpartietUlf Ballo1953Tana
FremskrittspartietIngar Eikeland1970Tana
FremskrittspartietLaila Dervo1965Tana
Miljøpartiet De GrønneGunnar Arne Ramstad Pettersen1986Tana
RødtAne Margrethe Ugelvik1995Tana
RødtLukas Gulliksen Andersen1998Tana
SenterpartietNancy Porsanger Anti1978Tana
VenstreMonica Balto Anti1976Tana

Tromsø

AlliansenHildegunn Jonsson1967Tromsø
Demokratene i NorgeEgil Asbjørn Hansen1950Tromsø
HelsepartietLiz-Iren Hansen1978Tromsø
KystpartietChristine Mølmann Annexstad1981Tromsø

Trondheim

LiberalisteneArnt Rune Flekstad1978Trondheim
PiratpartietGunn Staven1969Trondheim
PiratpartietØyvind Eikrem1973Trondheim
PiratpartietGorm Hanssen1971Trondheim
PiratpartietDavor Poljcic1990Trondheim
PiratpartietKenneth Polden1989Trondheim

Vadsø

ArbeiderpartietRunar Sjåstad1971Vadsø
HelsepartietHelene A. Ananiassen-Nilsen1989Vadsø
HelsepartietKirsti Salamonsen1984Vadsø
HøyreLise Svenning1963Vadsø
Kristelig FolkepartiGro Harila1969Vadsø
Kristelig FolkepartiHans Andreas Kristiansen1967Vadsø
Miljøpartiet De GrønneEllen Marie Winther1986Vadsø
Partiet De KristneJorunn Bernhardsen1946Vadsø
Partiet De KristneFanny Kristansen1937Vadsø
RødtVeronica Angell Bergli1984Vadsø
RødtRandi Sjølie1945Vadsø
RødtIda-Maria Søvsø1999Vadsø
RødtJulie Harila Christensen1996Vadsø
SenterpartietSigurd Gjerde Jakola1995Vadsø
Sosialistisk VenstrepartiHanne Jonassen Harila1984Vadsø
VenstreCarina Borch Abrahamsen1970Vadsø

Vardø

AlliansenIvar Helseth1953Vardø
Demokratene i NorgeBjørnar Jørgensen1947Vardø
Demokratene i NorgeGunnar Fredrik Degerstrøm1964Vardø
HøyreChristine Nilssen1989Vardø
KystpartietIngolf Eriksen1954Vardø
Miljøpartiet De GrønneØrjan Ingebrigt Jensen1967Vardø
VenstreTore Jan Solstad1948Vardø

Ålesund

AlliansenKasper Johans Birkeland1951Ålesund

Kommentarer til denne saken