Gå til sidens hovedinnhold

Disse får jakte elg i Karasjok i år

Artikkelen er over 3 år gammel

Fredag var det elgkorttrekning, og iFinnmark viste trekningen i Karasjok direkte.

Finnmarkseiendommen (FeFo) offentliggjør fredag klokken 22 alle de 276 jaktlagene som er trukket ut i år, men iFinnmark har fått tillatelse til å offentliggjøre de heldige jaktlagene som skal jakte i Karasjok kommune.

Se også opptaket av iFinnmarks direktesending.

Trukket ut

Leder Jan Idar Somby i Karasjok elgjegerforening er en av dem.

Statssekretær Ronny Berg fra Alta får også jakte elg i år. Han er på jaktlaget til Roald Solbakken som er familie til Bergs kone Lise Lotte Solbakken-Berg.

– Jeg var første gang med i fjor, og i år er også kona med. Det blir en fin familietur, sier Ronny Berg til iFinnmark.

Alle jaktlagene

Her er de heldige jaktlagene som skal jakte i Karasjok kommune (jaktleder er nevnt først):

Sohpparvađđa: Dan Vidar Rasmus, Jan Tore Aslaksen, Alf William Berg, Monica J. Boine, Hartvig Solbakken, Ole Kristian Rasmus, Arvid Solbakken, Tone Størkersen.

Baišjohka: Kjell Magnus Sarre, Marvin Siopan Pope, Jonas Gulsrud, Jakup Heinesen, Even Bjørsmo.

Básteskáidi: Ronald Petteresen, Alexander Skarstein, Trygve Johan Brenden, Ken Rune Hansen.

Goddevađđa: Kristian Jørgensen, Jørgen Jørgensen, Martin Jørgensen, Marte Henrikke Berg Monsen, Paul Oddvar Berg Monsen, Frank Bjørnar Monsen.

Ádjatskáidi: Tormod Mikalsen, Thomas Wirkola, Åge Lampe, Karl Tore Kivijervi.

Valjohka: Ailin Therese Gaino Sara, Irene Boine, Frode Boyne, Marcus Lamo Boyne, Anne Risten G. Sara.

Sávkadas: Auvo Arvid Turunen, Veijo A. Turunen, Fritz Henry Turunen, Morten Turunen, Lars Arvid Turunen, Tom Andre Turunen.

Njukčaskáidi: Alvin Vuolab, Anne Lise Vuolab, Jon Idar Vuolab, Iselin H. Vuolab, Andreas Mäki, Inge L. Augestad.

Njárgasaš: Arne Hansen, Morten Ailu Hætta Hansen, Hans Ingvald Hansen, Nils Mikael Hætta Hansen, Sten Olav H. O. Heahtta.

Biippuidvárri: Tom Andreas Hætta, Jens-Petter Falkensten, Helge Molvig, Hans Magnus Sætra, Vidar Aastrøm, Bjørn Tore Steffensen, Anders Tandberg, Widar Andreas Tandberg.

Guorpmet: Arvid Næss, Lasse Erik Næss Gaup, Anne Louise Næss Gaup, Anders Solheim.

Unna Gállováráš: Arne Skoglund, Per Ludvik Boine, Jan Karsten Holan, Tore Guttorm, Tom Gøran Kemi.

Lássevárri: John Edvard Veimæl, Gunn-Astrid Nyborg Veimæl, Ole Edvin Pedersen, Fred-Ole Nyborg, Knut Haldor Antonsen.

Fáhttevárri: Arnt Isak Oskal, Johan Anders Bær, Jonny Myrskog, Terje Halgeir Tretnes, John Samuel Utsi.

Girkovárri: Svein A. Hanssen, Arnulf Soleng, Adam K. Hætta, Liv Eli Holmestrand, Hans Petter Boyne.

Nieiddaidvárri: Elen Maria G. Eriksen, Alf Kristian Eriksen, Jørn Mikael Engstad, Marit Berit Bueng.

Hàldevađđa: Jørn Steve Paulsen, Ragnhild Romsdal Paulsen, Tanja Romsdal, Steinar Hansen, Anita Bjørnstad Nilsen, Rose R. Paulsen.

Iešvárri: Nils Andre Eriksen, Oskar Eriksen, Birger Mannsverk, Egil Thomassen, Piera Jovnna Eriksen.

Geaimmejàvri: John Nystad, Per Nils Utsi, Egil Utsi, Sámmol Jovnna Nystad, Niillas Henry Nystad, Máret Ánne Nystad, Ámmon Piera Nystad.

Varitvárri: Per Inge Eira, Lars P. Gaup, Ole Einar Hætta, Mailinn Anti Eira, Marit Kirsten Gaup, Mikkel Anders Eira, Per Persen Gaup.

Guškesvuopmi: John Anders Utsi, Nils P. Anti, Nils Johan J. Gaup, Marit Kirsten Anti Gaup, Ole Martin Niittyvuopio, Ole Harley Niittryvuopio, Samuel Frode Grønmo.

Jalgesvárri: Einar Opgård, Trond Opgård, Johnny Nordgård, Rolf Erik Suhr, Kjell Gunnar Larsen.

Stuorra Čearru: Svein Arvid Sørensen, Øystein Bjørkli, Morten A. Bjørkli, Trond Eriksen, Mikael Skårvik.

Mollešoaivi: Tor Arild Strømeng, Anne Næss, John Arild Strømeng, Mattis Strømeng, Frank H.Gamst, Martin Næss Markussen.

Likčačearru: Karl Martin Stueng, Per Ove Biti, Tormod Birkely, Anne Inger Birkely, Trond Biti, Mona Birgitte Kemi, Oscar Halfdan Næss, Oscar Henrik Biti Næss, Ove Norvald Einarsen, Marie Isabell Næss.

Čorotoaivi: Jan-Erik Hansen, Bjørnar Mannsverk, Steinar Sørlie, Jan-Frode Hansen.

Doigesvađđa: Hans Jørgen Haugli, Jan Leif Somby, Biret Inga Guttorm Somby, Arne Hjalmar Strømeng, Jan Helge Soleng.

Ruotkkoroavvi: Roald Andreas Vuolab, Kristian Guttorm, Helge Andreas Vuolab, Svein Arne Bjørsland.

Nuorrojohka: Olaf Opgård, Arve Østlyngen, Geir Svendsen, John Ivar Larsen, Sigmund Dalvik, Thore Jansen, Per Larsen.

Bojobeasvárri: Kurt Maurstad, Klemet Ingolf Kildedam, John Sverre Hansen, Nils Asllat Kildedam, Kåre Theodorsen, Espen Theodorsen.

Áitevárri: Edvard Johansen, Leif Arne Iversen, Johnny Bruun, Torstein Sandvik.

Mirkkovárri: Roald Solbakken, Ronny Berg, Hans Fridtjof Solbakken, Lise Lotte Solbakken-Berg, Per Bergseth, Kjell Eric Kemi.

Suolomaras: Tore Amundsen, Vidar Huse, Geir Amundsen, Astor Johansen.

Goržžiroavvi: Isak Ole J. Hætta, Kjell Erik Oskal, Nils Ole J Triumf, Adam Nikolai Hætta.

Bierssáskáidi: Alf Henry Nystad, Gunnar Lindi, Tor Morten Lindi, Frank Gunnar Lindi, Roy Evert Guttorm, Bjørn Lindi.

Šuolggajohka: Bernt O. Suhr, Karl Th. Kristensen, Geir Elde, Tom Olsen, Jon-Arve Pedersen, Gudmund A. Suhr, Bernt J. Bertheusen, Bengt Altmann.

Báhkkilvárri: Arne Kristian Balto, Janna Teresa Balto, Evald Nordsletta, Henning Alstad, Lasse Nordsletta.

Jeagilvárri: Valdemar Grønvold, Svenn-Tore Engstad, Vidar Solbakken, Kurt Grønvold, Gunnar Grønvold.

Ámmunája: Stein Are Hætta, Kjell Roger Hætta, Tor Erik Norvang, Geir Arild Pedersen.

Dilljaskáidi: Piera Jouni Somby, Ingvald Åsen, Amund Peder Teigmo, Tor Ingvald Anthi Åsen, Per Inge Anthi Åsen, Anveig Merete Nordsletta.

Dákteroavvi: Jan Morten S. Utsi, Leif Arne Eikjok, Nina Charlotte Olsen, John K. Engstad, Johan Ánde Máhtte Somby Sandvik.

Čáhppesjohka: Jan Idar Somby, Aage Olsen, John J. Boine, Terje Østby, Ingvald Nedredal, Tom Strømeng, Jan Christoffer N. Somby, Nils Terje Østby.

Gámehiseana: Jan Helge Mikkelsen, Thorill Mikkelsen, Tor Egil Mikkelsen, Tony Dragset, Therese Ursula Hildan.

Ruvvaš: Jan Østmo, Nils Arve Lund, Stephan Baden, Gunn-Tove Baden, Anne Marit Østmo, Bjørnar Marius Henriksen.

Beahcečaŋŋá: Bjørn Slettvold, Erling Slettvold, Emil Slettvold, Trym Johansen.

Stohkkečaŋŋá: Kenneth Jonas, Jan Ove Pettersen, Kristoffer Vang, Oddbjørn Mella.

Ássuorggebuollán: Johan Anders Biti, Tom-Erik Biti, Klemet Ole Hætta, Jan Roger Østby.

Muoidonvárri: Øisten Killi, Per Erling Aune Hansen, Håvard Killi, Kjell Elvebakken.

Bikketmaras: Jan Helmer Olsen, Siv Agnethe Olsen, Arne Johannes Haugli, Johnny Torstein Andresen, Daniel Eikjok.

Salčoskáidi: Asbjørn Guttorm, Kjell Olav Guttorm, Anne Margit Guttorm, Inga Marie Guttorm, Per Anders Eira, Johan Mathis Eira, Arne Solbakken, Arnstein Friberg, Anders Friberg, Helge Wennberg, Knut Kolltveit Christiansen, Geir Olav Leangen, John Mikkel Eira, Linn Beate Solbakken, Gunnar Uglem, Ole Henrik Gusland.

Geassároavvi: Oddvar Sara, Lars Juhan Ovlla Sara, Issat Ante J Sara, Inger Berit W. H. Sara, Svein Ole Sandvik.

Njoammeljohka: Thorvald Guttorm Balto, Gunnar Tjikkom, Roald Isaksen, Thor Martin A. Balto, Karl Bernt Olsen, Tor Arne Hansen.

Noaidátvárri: Torgrim Guttormsen, Per Anders Persen Sara, Ante Guttormsen, Daniel Guttormsen, Ole Mahtte Gaup.

Ráitejohka: Roy Johnskareng, Kristian Nymo, Fred-Ole Holmen, Tove Anti, Sten Rune Johnskareng, Tom Rune Johnskareng, Tor Vidar Lindseth.

Guorrasvárri: Toralf Nystad, Hans Nystad, Frode J. Øvrejord, Tor Erling Nystad, Alf Edvard Nystad, Klemet A. Mienna, Lemet Johanas Nystad, Amund Aleksander Nystad.

Basevuovdi: Svein Nordsletta, Edvard Nordsletta, Valdemar Nordsletta, Magne Lindi, Oddleif Nordsletta, Jan Ailo Nordsletta, Jan Kristian Lindi.

Rávotjohka: Ronald Pulk, Ewa Mari Hedman, Hilde Holmestrand, Mikkel Ailo Hætta.

Allamaras: Frank Bakke, Kimmy Karlsen, Tanja Bakke, Stian Torbergsen, Joakim Bakke, Tor Christian Bakke, Nita-Christine Bakke.

Heargejohka: Georges Nasr, Jan Egil Høgden, Dag Nedrejord, Ole Mathis Sara Nedrejord, Terje Lindi, Kai Åge Nedrejord.

Máreveajskáidi: Paul Inge Turi, Tove Eldbjørg Turi, Gunnar Dalseng, John Turi, Jon Inge Turi.

Sarvvesčielgi: Mikkel Anders Kemi, Nils Ailu Kemi, Isak Thomas Gaup, Frode Jakoben.

Vuhčulskáidi: Ole Rune Hætta, Thoralf Balto, Camilla Hætta, Lemet Ivar Hætta, Johan Emil Hætta.

Čalbmetbealvárri: Frank Gunnar Turi, Kurt Are Boine Nikkinen, Per Edvard Østby, Per Atle Miena.

Galmmat: Ulf Henrik Nilsen, Amalie Nilsen, Roger Svendsen, Ole Kristoffer Olsen.

Galmmatnussir: Einar Suhr, Lars Daniel Isaksen, Oddbjørn Opgård, Helge Kristensen, Terje Isaksen, Stig Daniel Nordgård.

 

Kommentarer til denne saken