Olympiatoppen Nord-Norge har tatt ut sitt satsingsteam i Alta

EKSTRA OPPFØLGING: BUL-spilleren Martine Romsdal har vært en del av J17-landslaget, og hun har fått tilbud om å være en del av Olympitoppens nye prosjekt i Finnmark, «Det neste steget Finnmark».

EKSTRA OPPFØLGING: BUL-spilleren Martine Romsdal har vært en del av J17-landslaget, og hun har fått tilbud om å være en del av Olympitoppens nye prosjekt i Finnmark, «Det neste steget Finnmark».

Artikkelen er over 2 år gammel
DEL

Olympiatoppen Nord-Norge Team Alta har foretatt uttak til Utøverarenaen og Trenerarenaen, som man har jobbet med det siste året. Det er ti utøvere og 31 trenere som har fått tilbud om delta i prosjektet.

– Dette har naturligvis vært en vanskelig prosess, da det har vært nominert inn svært mange gode utøvere og trenere. Vi er nå i gang med forberedelser til første samling for begge arenaene, som blir en kombinasjon av presentasjon av prosjektet, samt fagtema, opplyser prosjektleder for «Det neste steget Finnmark» i Olympiatoppen Nord-Norge, Roger Finjord, i en pressemelding.

Utøvere:

Langrenn

1. Nikolai Wilhelmsen (2001) Alta IF  

2. Hermann Nordstrand Fiksen (2001) Bossekop UL

3. Fredrik Nilsen (2000) Alta IF

4. Johannes Helsvig Nilsen (2000) Alta IF

Skiskyting

1. Erlend Andersen (2001) Bossekop UL

Svømming

1. Kaia Viktoria Norbye (1996) Nordlysbyen svømme og triatlonklubb Svømming

2. Sietse Halbertsma (1999) Nordlysbyen svømme og triatlonklubb Svømming

Fotball

1. Eline Hegg (2001) Bossekop UL

2. Martine Romsdal (2000) Bossekop UL

3. Runa Lillegård (2001) Bossekop UL

Trenere:

1. Marie Simensen Pettersen (Alta SSF/NMF)

2. Pål Grøtte (Alta SSF/NMF)

3. Anne Strand Bjørnstad (Alta IF Langrenn)

4. Per Erik Bjørnstad (Nordlysbyen ski)

5. Nina Heitmann (Alta VGS / Nordlysbyen ski)

6. Daniel Strand (Alta VGS)

7. Guri Aarøen (Alta VGS)

8. Karl Johan Tjäder (Alta VGS)

9. Arni Olafsson (Alta VGS)

10. Rolf Rantala (Alta IF – Friidrett)

11. Bent Kamsvåg (Alta IF – Friidrett)

12. Tommy Edvardsen (Alta Karateklubb)

13. Øystein Johannessen (Alta Karateklubb)

14. Tom Eirik Olsen (Nordlysbyen svømme og Triatlonklubb)

15. Rune Repvik (Alta IF Fotball)

16. Vidar Johnsen (Alta IF Fotball)

17. Rune Berger (Alta IF Fotball)

18. Mate Dujilo (Alta IF Fotball)

19. Håkon Danielsen (Alta IF Fotball)

20. Odd Inge Johansen (Bossekop UL Fotball)

21. Lise Lotte Lund Martnes (Bossekop UL Fotball)

22. Jon Steinar Eriksen (Bossekop UL Fotball)

23. Ottar Pettersen (Alta IF Håndball)

24. Håvard Brekmo (Alta IF Håndball)

25. Aud Hestvik (Alta IF Håndball)

26. Rune Skaufel (BUL Håndball)

27. Kristine Jørstad Bock (Fik Stein)

28. Jørgen Andersen (BUL ski/skiskyting)

Artikkeltags